ESM-NY-03-600×250
ESM-NY-02-600×250
ESM-NY-01-600×250

Emmanuel School of Mission (ESM) v New Yorku nám posiela svoj prvý newsletter. Noví študenti nám porozprávaju o svojej inauguračnej púti do ich miesta v Južnom Bronxe, kde po prvý krát zavítali 5.11.2017.

Stiahnite si ESM Newsletter N°1 New York

„Oznamujem vám veľkú radosť:
Zrodila sa ESM v New Yorku.

Pred rokom jeho eminencia kardinál Timothy Dolan oficiálne pozval Komunitu Emanuel, aby v New York City založila svoju novú školu pre misie Emmanuel School of Mission (ESM). Potom, ako sme sa dali k dispozícii a zverili sa rozlišovaniu arcibiskupa New Yorku, bol pre tento misionársky program vybraný južný Bronx.

Vďaka Božej milosti je veľkou radosťou vidieť ovocie úsilia a modlitieb množstva ľudí z celého sveta. Od momentu kardinálovho pozvania sme sa stali svedkami zjavnej podpory Pána žatvy napriek všetkým prekážkam, ktoré nás postretli.

Som šťastný, že vám môžem predstaviť tváre a mená šiestich študentov a štyroch členov úplne novej ESM. V našom prvom informačnom liste vás oboznámime s púťou so svätými po Európe, ktorá bola zakladateľským krokom našej školy. Uisťujem vás, že počas našej mesačnej cesty od Ríma cez Assisi až po Bronx ste boli všetci v našich modlitbách.

Mária, Hviezda evanjelizácie, ujmi sa materinskej ochrany nad ESM v New Yorku, nad všetkými jej priateľmi a dobrodincami!“

Otec Charles Rochas, riaditeľ ESM v New Yorku

Na púti z Ríma do Bronxu!

ESM New York dorazila do južného Bronxu v závere dlhej púte po stopách svätých v Európe – Assisi, Rím, Paray-le-Monial, Ars, Lyon a Paríž.

Svoj inauguračný rok začala škola 8. októbra 2017 v srdci Cirkvi v Ríme pri pápežovi Františkovi. Náš rok sme začali púťou po stopách svätých, aby sme prehĺbili našu vieru a objavili cestu lásky cez príklady významných svätých.

Ráno v pondelok 9. októbra sme opustili Rím a strávili týždeň so svätou Klárou a svätým Františkom. Obaja svätci sa rozhodli opustiť svoje pohodlie a odpovedať na Pánovo volanie obnoviť Cirkev, ktorá bola „padnutá v ruinách“. Naučili sme sa od nich, ako môže chudoba viesť k Bohu a k radosti z jednoduchých vecí – dobrá príprava na misiu v Bronxe.

Po návrate do Ríma sme navštívili gigantickú Baziliku sv. Petra a pripomenuli si Ježišove slová: „A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.“ Čas strávený vo Vatikáne, v centre viditeľnej Cirkvi, nám priblížil dôležité osobnosti, ktoré nás inšpirujú, ako svätý Peter alebo svätý Ján Pavol II.