Na svetových dňoch mládeže so slovenskou komunitou Emanuel vycestovalo 17 mladých

Program komunity Emanuel začal v Coimbre úvodnou svätou omšou a následným večerným koncertom vážnej hudby. Druhý deň sme začali rannými chválami a pokračovali účasťou na svätej omši, prednáškach z rôznych oblastí viery a spoločnom zdieľaní. Posledný deň v Coimbre sme zažili spoločnú omšu so všetkými pútnikmi, ktorý boli v Coimbre a večer milosrdenstva.

31. augusta sme putovali do Fatimy, kde bola pre nás prichystaná prednáška a spoločná omša. Mohli sme vidieť aj domčeky Hyacinty, Lucii a Františka a nakúpiť suveníry pre celú rodinu. Prvého augusta sme si užili kúpanie v ľadovom atlantickom oceáne.

Nasledujúci deň bol pre pútnikov pripravený bohatý program pre telo aj ducha, ktorý začal chválami v komunitnom duchu a pokračoval omšou, následne sme si mohli vybrať medzi športovými aktivitami ako futbal alebo plážový volejbal alebo prednáškami a diskusiami. Tretieho augusta pokračoval program chválami, omšou a uvítacím ceremoniárom svätého Otca Františka. Deň sme zakončili večerom milosrdenstva. Ďalší deň bola pre nás prichystaná animovaná krížová cesta so svätým Otcom, na ktorú nadväzovala sobotná večerná adorácia. V nedeľu sme sa rozlúčili so svätým otcom Františkom záverečnou svätou omšou. V pondelok sme si stihli poobzerať aj mesto s jeho pamiatkami a zažili sme aj záverečné kúpanie v oceáne. Program bol veľmi bohatý a čas veľmi požehnaný.