Akcia „On je živý“ je stále živá. Aj po 25 rokoch sa dňa 10. – 12. septembra dožije svojich úctyhodných 26. narodenín. Pri tejto príležitosti sme si zaumienili OJŽ trochu omladiť a obliecť do nového šatu.

Začali sme dramatickou zmenou miesta. Keď sme oslovili istého speakra či by bol ochotný uskutočniť workshop na OJŽ, ktoré sa bude konať v bývalom kňazskom seminári v Badíne prekvapene zareagoval: „Aha, takže nemám prísť do Nitry, hej?“ Nie, milí potenciálni účastníci, prosíme, do Nitry za OJŽ nechoďte. Namierte si to do krásneho prostredia Badína a ešte krajších moderných a príjemných priestorov bývalého kňazského seminára, ktoré sú pripravené uvítať spolu 100 účastníkov. A opäť novinka. Oproti tisícom ľudí všetkého veku, ktoré sa zvykli na OJŽ stretávať sme tohtoročné stretnutie obmedzili na prvých 100 zaregistrovaných účastníkov vo veku od 18 – 30 rokov! Aj vďaka situácii spôsobenej paňou Covid sme boli postrčení k uskutočneniu našej dávnej predstavy o „novom OJŽ“ – viac osobnejšom a menej masovejšom, viac účastnícko-aktívnom a menej poslucháčsko-pasívnom. Túžime, aby bolo nové stretnutie OJŽ skutočne osobným stretnutím, na ktorom budeme môcť jeden s druhým zdieľať hĺbku Kristovho života v nás.

Za týmto účelom sme aj program výrazne prekopali. Zaradili sme doň väčší počet workshopov s aktívnou participáciou účastníkov a praktických výstupov. Napríklad čo by ste povedali na workshop o online randení – jeho úskaliach a výhodách? Alebo praktický workshop o tom, ako spravovať svoje financie, ako a kde môžem ušetriť, aby som mohol iným finančne pomôcť a obdarovať ich? Radi by ste išli na workshop o móde, aby ste sa dozvedeli, aký make-up a aký typ oblečenia vám pristane? Alebo na workshop o timemanagmente, aby ste vedeli, ako správne rozvrhnúť a využívať vzácny čas? To je vzorka zaujímavých tém, ktoré pre vás chystáme. Taktiež si uvedomujeme potrebu počas akcie „trochu vypnúť“. Preto sme do programu zaradili okrem „coffee breakov“ aj tzv. „talent corners“, v rámci ktorých sa budete môcť odreagovať pri kreatívnych aktivitách ako je hudba, maľovanie či tanec. Svoje dojmy si budete môcť vymeniť v  skupinke zdieľania „sharing group“ s približne 8 ľuďmi, ktorá bude vašim dôverným priestorom na vyslovenie toho, čo vás oslovuje a naopak, čo vás na akcii nebaví. Bude miestom, kde budete mať príležitosť sa navzájom zblížiť a byť si navzájom povzbudením.

Možno si teraz poviete: no znie to celkom dobre, ale čo so situáciou, ktorú tu máme? Situácia, ktorú momentálne prežívame naozaj nie je ľahká. Je naplnená neistotou a v mnohých z nás sprevádzaná „už mám toho dosť“ postojom. Možno ste mali niekedy pocit, akoby z vás vysávala všetok život. Ale práve to je čas, v ktorom potrebujeme mať pred očami viac ako inokedy skutočnosť, ktorou žiadna situácia neotrasie: Kristus zomrel. A vstal zmŕtvych! Urobil tak pred 2000 rokmi a urobí tak aj v roku 2021. Pozývame Ťa prísť na nové On je živý 2021 – v novom roku, v novom šate! Aby sme spolu naplnení Kristovým životom vniesli radosť a život do oblastí a vzťahov, o ktorých si myslíme, že sú mŕtve – bez nádeje na vzkriesenie. Príď sa presvedčiť o nemennej pravde: že našou nádejou je Kristus, ktorý bol, bude a je živý. Otázka znie: SI AJ TY?

Viac informácií a registrácia na www.onjezivy.sk

Sleduj: FB & IG Mladí Komunity Emanuel