26. – 30. júla 2017 naša Komunita Emanuel konala manželské rekolekcie pod názvom Láska a Pravda v Banskobystrickom diecéznom penzióne Zornička na Donovaloch. Zúčastnilo sa ich približne 25 manželských párov spolu so svojimi deťmi. Hlavnými témami Lásky a Pravdy boli: Osobné obrátenie, Komunikácia medzi manželmi a výchova detí.

Vyučovaniami pre manželov nám prišli poslúžiť komunitní bratia a sestry z Brna (manželia Svobodoví a Cvrkaloví). Deťom sa zas veľmi obetavo venovali sestry z komunity a tiež skvelí animátori – dobrovoľníci. Obidvom prednášajúcim i slúžiacim pri deťoch patrí naše veľké ĎAKUJEM! Samozrejme aj všetkým, ktorí toto hodnotné stretnutie pripravili, starostlivo ho viedli a akýmkoľvek spôsobom pri tomto podujatí slúžili.

Stretli sme sa v stredu (26. júla). Láska a Pravda bola otvorená sv.omšou. Program v tento prvý deň pokračoval predstavovaním manželov. Návrh našich zodpovedných za Lásku a Pravdu, manželov Kossdiovcov bol, aby jednotliví manželia okrem iného zodpovedali na nasledujúce otázky: Akým spôsobom a kedy muži požiadali svoje budúce manželky o ruku, a či si pamätajú svoj prvý bozk? Tento spôsob predstavovania navodil veľmi uvoľnenú a veselú atmosféru, ktorá nás potom sprevádzala aj počas nasledujúcich dní, ktoré sme spolu strávili.

A tak do ďalšieho obdobia nášho manželského života sme sa nanovo utvrdili v tom, že Boh stvoril človeka: MUŽA a ŽENU, On bol pôvodcom toho, že sme sa ako manželia stretli a že na manželstvo treba pozerať v LÁSKE a PRAVDE.

laska_a_pravda_2017.jpg
Komunita Emauel počas duchovnej obnovy pre manželské páry s názvom Láska a Pravda 2017 na Donovaloch