Emmanuel School of Mission

Emmanuel School of Mission (ESM) je v súčasnosti projekt siedmich evanjelizačných škôl (Francúzsko – Paray le Monial, Nemecko – Altötting, Taliansko – Rím, Filipíny – Manila, USA – New York, Brazília – Salvador, Bafoussam – Kamerun), ktoré ponúkajú mladým kresťanom vo veku od 18 do 30 rokov zo všetkých krajín sveta možnosť darovať Bohu jeden rok ich života. Motto škôl je: „Give all, get more!“ – Daj všetko, dostaneš viac! Mladí ľudia investujú deväť mesiacov svojho života, aby rozvíjali svoj potenciál.

Všetky školy stoja na štyroch pilieroch:

Vyučovanie

Študenti získajú základy vzdelania v dôležitých filozofických a teologických otázkach. Štúdiu sa venujú viac ako 400 hodín a vyučovanie je vedené kvalifikovanými docentami. Na konci dostanú certifikát z Lateránskej univerzity v Ríme.

ESM_Priere

Duchovný život

Žijú intenzívnym modlitbovým životom – denná sv. omša, adorácia, chvály, čítanie Svätého Písma, duchovné obnovy.

ESM_Mission

Evanjelizácia

Podieľajú sa na rozličných projektoch zameraných na šírenie viery vo farnostiach, na školách, univerzitách a v mestách. Dôležitým prvkom evanjelizácie je hudba, ktorá dokáže osloviť veľké množstvo ľudí, preto je ťažiskom ESM (liturgická hudba, chválové piesne, muzikály).

ESM_Vie-Fraternelle

Život v spoločenstve

Je charakteristický najmä tým, že ide o medzinárodné spoločenstvo. Študenti spolupracujú pri domácich prácach. Učia sa preberať zodpovednosť a vedenie, cvičia sa v láske k blížnemu a tímovej spolupráci

Give-all-get-more-300x24
logo_esm